Verdikt Európskeho súdneho dvora: Azylové ubytovne nesmú vyhadzovať násilných utečencov.

15. nov. 2019 | Komentované správy, Ľudsko-právna totalita

Óóóó…to je tak krásne progresívne…

Luxemburg 15. novebra 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Geert Vanden Wijngaert)   Sudcovia Európskeho súdneho dvora rozhodli, že azylové ubytovne by nemali vyhadzovať a ani dočasne vylučovať ubytovaných migrantov ani po tom, čo spáchajú násilie. Podľa rozhodnutia súdu sú inštitúcie povinné poskytovať svojim ubytovaným základ pre dôstojnú životnú úroveň. Súd sa pri svojom verdikte opieral o Chartu základných práv …

Source: Verdikt Európskeho súdneho dvora: Azylové ubytovne nesmú vyhadzovať násilných utečencov – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.