Politické mimovládky: „My rozhodneme“. Hovoria o sebe?

29. okt. 2019 | Komentované správy, Morhovky

Politické mimovládky chcú opäť hovoriť za občanov. To isté jadro zasa raz vytvorí „platformu“, „iniciatívu občanov“ alebo ktoho vie, ako to nazvú teraz. Zlanária pár neutrálnych mimovládiek, aby to aspoň z diaľky nebilo do očí, že sú to stále tie isté. A budú sa vydávať za hlas celej občianskej spoločnosti.

Ale občania na politické mimovládky prispievajú len okrajovo. Zato korporácie, Brusel a filantropia made in USA to s radosťou urobia aj za nich. Lebo vedia, že práve z nových politikov z radov politických mimovládok sa bude skladať vláda, ktorá sa im potom bude servilne – veď vieme čo.

A títo „filantropickí“ donori demokracie, aj keď lepšie slovo by bolo investori oligokracie, si najskôr zaplatili prieskumy, aby zistili, že čím väčšia účasť vo voľbách, tým väčší výsledný podiel pre liberálov. Ako pri Čaputovej. A teraz si zaplatia kampaň svojej „občianskej“ spoločnosti, aby ovplyvňovala voľby správnym nestraníckym, rozumejme liberálnym smerom.

Hurá. Mimovládky do vlády. Už ich nebude musieť nikto kontrolovať. Posledne to síce skončilo Gorilou, veď v Dzurindovej i Radičovej vláde ich bolo ako maku. Ale to sa teraz nestane. Teraz už to postráži ESET.

Mor ho!

Foto: Pavol Demeš, Aktuality.sk

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.