Bieli policajti strieľajú v USA černochov? Je to len mýtus.

24. okt. 2019 | Dvojité metre, Komentované správy, Ľudsko-právna totalita

AKO MASMÉDIA KRIVIA REALITU: PRÍKLAD Z USA

Hrot.info: Český portál idnes.cz zaujímavo informuje o rozšírenom mýte, podľa ktorého v USA bieli policajti disproporčne strieľajú černochov (na tejto emócii vznikla napríklad organizácia Black Lives Matter). Slovenský preklad článku, ktorý je neobmedzene prístupný (na idnes.cz je prístupný len pre predplatiteľov), prináša Konzervatívny web.

„Ale čísla hovoria niečo iné. V lete publikoval svetovo uznávaný vestník americkej Národnej akadémie vied štúdiu, z ktorej vyplýva, že bieli policajti strieľajú na farebných občanov menej ako ich čierni či ázijskí kolegovia.

Napríklad vo Filadelfii bola pravdepodobnosť, že budú strieľať čierni policajti na černošského podozrivého, o 67 percent vyššia ako u ich bielych kolegov. A u hispánskych policajtov to bolo dokonca o 145 percent pravdepodobnejšie.

A tým, čo k streľbe policajta vedie, nie je podľa štúdie farba pleti podozrivého, ale skúsenosť daného policajtmi s kriminalitou príslušnej menšiny.

Štúdia uvádza, že mylný dojem vzniká selektívnym spravodajstvom: správa je len vtedy, keď belošský policajt strieľa na černocha.“ (mo)

Mylný dojem vzniká selektívnym spravodajstvom: správa v médiách je len vtedy, keď belošský policajt strieľa na černocha.

Source: Bieli policajti strieľajú v USA černochov? Je to len mýtus

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.