Najnovšie relácie v archíve

Hodina Vlka 155 – 2020-01-24

hostiteľ : Vlk – zakladateľ portálu Vlkovobloguje,
moderuje: Intibo
Jsou dny, které si můžete naplánovat sebelépe a naknec se z nich vyklube těžká improvizace. Od probuzení až do okamžiku než jde člověk opět spát. A přesně takovýhle den mám dneska. Speciálně s Hodinou vlka. Původně měla být, pokud vůbec, až zítra. Protože její pravidelný čas měl být zcela vyjímečně dán k dispozici jistému docela specifickému volebnímu uskupení, kandidujícímu v nadcházejících slovenských volbách. Jenže když je něco specifické, dost často to bývá i neuchopitelné, takže nakonec se jejich oslovení posluchačů SVSK nekoná.

Tím pádem je to návrat k Hodině vlka. A nejen to. K dispozici dnes není ani Borísek. Má na starosti věru důležitější věci než si se mnou dnes večer povídat. Opravdu.

Takže se dost narychlo hledal i moderátor relace. A volba byla snadná – Intibo nebo Intibo? Takže jsem neváhal ani chvilku a vybral překvapivě Intiba. Který to ale také dneska má z různých důvodů jen tak tak.

S tím jak tahle Hodina vlka byla dlouhodobě nalinkovaná na zítřejší večer šel do háje i můj plán přípravy na relaci. Takže dnes večer to fakt bude těžké improvizování. A rovnou prosím o shovívavost. Dnešní rodinný program nemohu odsunout a čas, na nabrífování k vysílání, jenž jsem si vyhradil na zítřek mi není nic platný…Tudíž improvizace.

A o čem to bude?

O tom co se děje ve Spojených státech. Zejména v Kongresu a Bílém domě. A také o dění v Rusku.

Episode play icon
Hodina Vlka 155 – 2020-01-24
Episode play icon
Riešenia a alternatívy 145 – 2020-01-24 Planéta spieva – Hudba Strednej Ázie
Episode play icon
Dualog 88 – 2020-01-23
Episode play icon
Pohľady 03 – 2020-01-23 Bezhraničná sloboda…
Episode play icon
Regióny 02/2020 – 2020-01-23 „ČÍM SI, SLOVENSKO NAŠE, DNES ZMIETANÉ“

Fico sa tak bál Gorily… až ju vraj zverejnil

19. okt 2019 | Komentované správy, Dvojité metre, Objektívny mainstream

Podľa Daga Daniša by sme po úniku nahrávky Gorily mali „hľadať odpoveď na dôležitú otázku: kto rozohral túto hru a s akým motívom“. Môžeme len súhlasiť. Túto antikonšpiračnú otázku by sme si mali klásť vždy. Nielen vtedy, keď kľúčové kauzové materiály neočakávane nezverejnil ako prvý Denník N. Lebo „otázku kto, s akým motívom a prečo teraz“ by sme si mali položiť aj v prípade tohto liberálneho denníka.

Mimochodom, ak Smer „s pomerne bezpečným odstupom od volieb 2020“ naozaj zverejnil Gorilu, urobil to síce neskoro, ale prísne vzaté a odhliadnuc od jeho histórie „vo verejnom záujme“ – aby sme použili obľúbenú repliku mainstreamu na porušovanie zákonov a etických kódexov. A urobil to tak, ako sa to má. Teda sprístupnil Gorilu celú a všetkým redakciám naraz. Bez okato účelového časovania, gradovania a selektívneho vyberania. Narozdiel od „vzoru“ objektívnej žurnalistiky vo verejnom záujme – Denníka N.

A ešte jeden dovetok. Špekulácia, že by Gorilu v Smere niekto zverejnil za chrbtom Fica je naivná. Jednoducho preto, že Fico nie je hlúpy a zverejnil by ju sám. Prečo by to naťahoval? Keď od nájdenia Gorilieho USB na stolíku u Kočnera a všetkých tých „únikoch“ z vyšetrovacieho spisu už bolo jasné, že sa  správne načasované, vhodné úryvky práve s ním objavia v N-ku.

V skutočnosti najdôležitejšia otázka „kto, prečo a kedy“ v prípade zverejnenia Gorily nie je otázka: kto ju teraz zverejnil. Ale otázka: kto položil ten kľúč na stolík u Kočnera. Lebo len blázon by veril, že Kočner najskôr tak skrýval Gorilu u Trnku na prokuratúre, aby ju potom nechal len tak pohodenú doma…

Foto: Protesty proti Gorile, Aktuality/Reuters

Pin It on Pinterest

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.