Fico sa tak bál Gorily… až ju vraj zverejnil

19. okt. 2019 | Komentované správy, Dvojité metre, Objektívny mainstream

Podľa Daga Daniša by sme po úniku nahrávky Gorily mali „hľadať odpoveď na dôležitú otázku: kto rozohral túto hru a s akým motívom“. Môžeme len súhlasiť. Túto antikonšpiračnú otázku by sme si mali klásť vždy. Nielen vtedy, keď kľúčové kauzové materiály neočakávane nezverejnil ako prvý Denník N. Lebo „otázku kto, s akým motívom a prečo teraz“ by sme si mali položiť aj v prípade tohto liberálneho denníka.

Mimochodom, ak Smer „s pomerne bezpečným odstupom od volieb 2020“ naozaj zverejnil Gorilu, urobil to síce neskoro, ale prísne vzaté a odhliadnuc od jeho histórie „vo verejnom záujme“ – aby sme použili obľúbenú repliku mainstreamu na porušovanie zákonov a etických kódexov. A urobil to tak, ako sa to má. Teda sprístupnil Gorilu celú a všetkým redakciám naraz. Bez okato účelového časovania, gradovania a selektívneho vyberania. Narozdiel od „vzoru“ objektívnej žurnalistiky vo verejnom záujme – Denníka N.

A ešte jeden dovetok. Špekulácia, že by Gorilu v Smere niekto zverejnil za chrbtom Fica je naivná. Jednoducho preto, že Fico nie je hlúpy a zverejnil by ju sám. Prečo by to naťahoval? Keď od nájdenia Gorilieho USB na stolíku u Kočnera a všetkých tých „únikoch“ z vyšetrovacieho spisu už bolo jasné, že sa  správne načasované, vhodné úryvky práve s ním objavia v N-ku.

V skutočnosti najdôležitejšia otázka „kto, prečo a kedy“ v prípade zverejnenia Gorily nie je otázka: kto ju teraz zverejnil. Ale otázka: kto položil ten kľúč na stolík u Kočnera. Lebo len blázon by veril, že Kočner najskôr tak skrýval Gorilu u Trnku na prokuratúre, aby ju potom nechal len tak pohodenú doma…

Foto: Protesty proti Gorile, Aktuality/Reuters

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.