Konšpiračné Aktuality

19. okt. 2019 | Komentované správy, Dvojité metre, Objektívny mainstream

Tento týždeň si Dag Daniš vo svojich komentároch viackrát „zakonšpiroval“, že Gorilu zverejnil SMER.

Daniš si dovolil úplne bez dôkazov rozmýšľať, že niekto s nekalým úmyslom podsúval do médií informácie, aby tak dosiahol svoje zištné ciele. V tomto prípade jasne protištátne a protidemokratické, lebo podľa mainstreamu SMER uniesol štát.

Daniš „konšpiroval“ presne tým istým spôsobom, akým je to robia alternatívne médiá. Ktorým je to vyčítané a ktoré sú preto zaraďované na sankčné zoznamy najrôznejšieho druhu.

Takže teraz očakávame, že Aktuality dostanú túto našu Sorosovsko-washigtonovskú nálepku tiež.

Prečo sorosovsko-washingtonovskú? Lebo slovo konšpirovať sa v súčasnoti chybne jazykovo používa. Konšpirovať podľa Slovníka súčasného slovenského jazyka znamená:

  1. zúčastňovať sa na konšpirácii, tajnom sprisahaní al. práci v ilegálnej organizácii, pripravovať sprisahanie
  2. robiť úklady, nástrahy, intrigovať

Konšpirovať teda znamená spoločenské konšpirácie pripravovať a nie (hoci aj paranoidne) uvažovať, kto ich robí.

Používanie chybného významu slova konšpirovať v mainstreame a spoločnosti vôbec dramaticky narástlo odvtedy, ako Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti spolu s americkou ambasádou zavelili. To znamená zorganizovali panelovú diskusiu o boji proti konšpiračným médiám. Stačí na to jednoduchý časový výskum v Googli.

Odvtedy o „konšpiráciách“ papagájujú všetci „demokrati“, ktorí ale inak majú samozrejme svoj vlastný názor. Len nevedia, prečo ho majú.

Zdroje:

Diskusia: Ako reagovať na konšpiračné médiá?

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.