Najnovšie relácie v archíve

Hodina Vlka 155 – 2020-01-24

hostiteľ : Vlk – zakladateľ portálu Vlkovobloguje,
moderuje: Intibo
Jsou dny, které si můžete naplánovat sebelépe a naknec se z nich vyklube těžká improvizace. Od probuzení až do okamžiku než jde člověk opět spát. A přesně takovýhle den mám dneska. Speciálně s Hodinou vlka. Původně měla být, pokud vůbec, až zítra. Protože její pravidelný čas měl být zcela vyjímečně dán k dispozici jistému docela specifickému volebnímu uskupení, kandidujícímu v nadcházejících slovenských volbách. Jenže když je něco specifické, dost často to bývá i neuchopitelné, takže nakonec se jejich oslovení posluchačů SVSK nekoná.

Tím pádem je to návrat k Hodině vlka. A nejen to. K dispozici dnes není ani Borísek. Má na starosti věru důležitější věci než si se mnou dnes večer povídat. Opravdu.

Takže se dost narychlo hledal i moderátor relace. A volba byla snadná – Intibo nebo Intibo? Takže jsem neváhal ani chvilku a vybral překvapivě Intiba. Který to ale také dneska má z různých důvodů jen tak tak.

S tím jak tahle Hodina vlka byla dlouhodobě nalinkovaná na zítřejší večer šel do háje i můj plán přípravy na relaci. Takže dnes večer to fakt bude těžké improvizování. A rovnou prosím o shovívavost. Dnešní rodinný program nemohu odsunout a čas, na nabrífování k vysílání, jenž jsem si vyhradil na zítřek mi není nic platný…Tudíž improvizace.

A o čem to bude?

O tom co se děje ve Spojených státech. Zejména v Kongresu a Bílém domě. A také o dění v Rusku.

Episode play icon
Hodina Vlka 155 – 2020-01-24
Episode play icon
Riešenia a alternatívy 145 – 2020-01-24 Planéta spieva – Hudba Strednej Ázie
Episode play icon
Dualog 88 – 2020-01-23
Episode play icon
Pohľady 03 – 2020-01-23 Bezhraničná sloboda…
Episode play icon
Regióny 02/2020 – 2020-01-23 „ČÍM SI, SLOVENSKO NAŠE, DNES ZMIETANÉ“

Konšpiračné Aktuality

19. okt 2019 | Komentované správy, Dvojité metre, Objektívny mainstream

Tento týždeň si Dag Daniš vo svojich komentároch viackrát „zakonšpiroval“, že Gorilu zverejnil SMER.

Daniš si dovolil úplne bez dôkazov rozmýšľať, že niekto s nekalým úmyslom podsúval do médií informácie, aby tak dosiahol svoje zištné ciele. V tomto prípade jasne protištátne a protidemokratické, lebo podľa mainstreamu SMER uniesol štát.

Daniš „konšpiroval“ presne tým istým spôsobom, akým je to robia alternatívne médiá. Ktorým je to vyčítané a ktoré sú preto zaraďované na sankčné zoznamy najrôznejšieho druhu.

Takže teraz očakávame, že Aktuality dostanú túto našu Sorosovsko-washigtonovskú nálepku tiež.

Prečo sorosovsko-washingtonovskú? Lebo slovo konšpirovať sa v súčasnoti chybne jazykovo používa. Konšpirovať podľa Slovníka súčasného slovenského jazyka znamená:

  1. zúčastňovať sa na konšpirácii, tajnom sprisahaní al. práci v ilegálnej organizácii, pripravovať sprisahanie
  2. robiť úklady, nástrahy, intrigovať

Konšpirovať teda znamená spoločenské konšpirácie pripravovať a nie (hoci aj paranoidne) uvažovať, kto ich robí.

Používanie chybného významu slova konšpirovať v mainstreame a spoločnosti vôbec dramaticky narástlo odvtedy, ako Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti spolu s americkou ambasádou zavelili. To znamená zorganizovali panelovú diskusiu o boji proti konšpiračným médiám. Stačí na to jednoduchý časový výskum v Googli.

Odvtedy o „konšpiráciách“ papagájujú všetci „demokrati“, ktorí ale inak majú samozrejme svoj vlastný názor. Len nevedia, prečo ho majú.

Zdroje:

Diskusia: Ako reagovať na konšpiračné médiá?

Pin It on Pinterest

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.