Mimovládky vytvorili spoločnú platformu. Akú má reálnu spoločenskú váhu? Oproti voleným politickým stranám takmer žiadnu.

10. okt. 2019 | 2 roky k pravde, Alternatívne fakty, Komentované správy, Morhovky, Politické mimovládky - články

Politickí mimovládkari sa rozhodli združiť do akejsi spoločnej platformy. Urobili tak vraj preto, lebo: „Útoky voči občianskemu sektoru zo strany politického extrému a konšpiračných médií sa za ostatné dva roky výrazne zintenzívnili. Stali sa aj súčasťou komunikácie viacerých politických strán.“

Tak a teraz si povieme pravdu. Nikdy nikto nebojoval proti mimovládnym organizáciám, ktoré reálne pomáhajú občanom Slovenska. Sú to najrôznejšie spolky a združenia, nachádzajúce sa tak vo veľkomestách, ako aj na malých dedinkách. Aktivisti týchto mimovládnych organizácií robia skutočne záslužnú činnosť a neraz dokonca suplujú štát. Ide najmä o rôzne mimovládky, ktoré pomáhajú týraným ženám, sirotám, chorým a podobne. Mnohé z nich reálne pomáhajú aj pri ochrane prírody. Tieto mimovládky sú dôležité a nezavislé médiá tento typ mimovládnych organizácií nikdy nekritizovali, práve naopak, dávali im neraz priestor na vyjadrenie. A to hlavne vtedy keď zvádzali nerovný boj či už so štátnou mocou, alebo nerovný boj o financie s vyvolenými politickými mimovládkami.

A tu sa dostávame k podstate. Problémom nie sú mimovládne organizácie, ale POLITICKÉ MIMOVLÁDNE ORGANIZÁCIE typu Nadácia otvorenej spoločnosti, Via iuris /ktoré sú mimochodom vo výkonnom výbore spomínanej platformy/, Nadácia Ekopolis, Slovenská debatná asociácia, Nadácia Pontis a pod. Problémom sú preto, lebo sa pasovali do role akéhosi hlasu občianskej spoločnosti, prerastajú ako taký metastázujúci nádor do politiky a presadzujú témy, ktoré väčšinová spoločnosť odmieta. /Agenda LGBTI, gender ideológia, boj proti národným štátom, podpora multikulturalizmu, podpora migrácie, inklúzia, atd…/ Majú svojich štedrých donorov, ktorí pochádzajú zo zahraničia a plnia ich vôľu a zadania. Peniaze im tiekli pôvodne z USA, dnes už sa toky presmerovali hlavne z Bruselu. Tieto politické mimovládky sú v skutočnosti ohrozením občianskej spoločnosti a demokracie. Je veľmi smutné sledovať, ako sa  infiltrovali do skutočného mimovládneho sektora /ktorý ako sme si už povedali je dôležitý a prínosný/ a zaštítili sa ním. Hovoria akože v jeho mene, ale presadzujú len vlastné úzke politické ciele. Budeme politické mimovládky kritizovať aj naďalej, pretože sú nebezpečné… MOR HO!

Source: Mimovládky vytvorili spoločnú platformu. Akú má reálnu spoločenskú váhu? Oproti voleným politickým stranám takmer žiadnu – Hlavné správy

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.