Najnovšie relácie v archíve

Na panské – 2020-01-26 humoristický týždenník 04/2020

S Paľkom Sralkom, Tónkom z Kešic,… Dominika? Nevedno,… Stále neistá,… Uvidíme,… A možno, zase aaaj,… ešte s niekym z vás, odvážnych, ktorí sa neboja nás prísť navštíviť,… No hlavne – s vami, ktorí počúvajú a poslúchajú,… a čo je najpodstatnejšie a najhlavnejšie – pre vás a o vás,….:-)
Heslo dňa : „ALE SME TO DOBAČOVALI,… ČI DOBAŠOVALI?…“ alebo „PĽUVANEC DO TVÁRE (KS(X)ICHTU) SLOVÁKA“

Posun vo veci tzv. „samoudania“

1. okt 2019 | Komentáre, Dvojité metre

Dňa 8.9.2019 som podal na GP Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že došlo k spáchaniu trestného činu mojou osobou. O tejto skutočnosti verejnosť informovali iba Infovojna, Magazín1  a HlavnéSprávy (https://www.hlavnespravy.sk/obcan-podal-podal-trestne-oznamenie-sam-na-seba-pretoze-suhlasi-s-nazormi-milana-mazureka/1883067).

Ostatné médiá (verejnoprávne aj tzv. mienkotvorné), ktoré mali k dispozíci v rovnakom čase rovnaké dokumenty, to doposiaľ ignorujú. Napriek tomu som sa  rozhodol opäť všetkým sprístupniť aktuálne informácie o významnom posune po uplynutí necelých dvoch týždňov od tzv. samoudania.

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry JUDr. Marián Varga moje konanie kvalifikuje ako podozrenie zo spáchania trestného činu extrémizmu a pod č. VII/1 Gn 436/19/1000-3 vec odovzdal dňa 20.9.2019 na vybavenie Národnej protiteroristickej jednotke v BA.

Faktom je, že už od svojich študentských rokov som trpel občasným trémizmom a dlhé desaťročia s tým viac-menej úspešne bojujem. Ale až tento týždeň mi vysoký štátny orgán fakticky potvrdil, že o takomto handicape je možné definitivne hovoriť ad perfektum. V tomto kontexte teda pojem extrémista, v súvislosti s mojou osobou, považujem za korektný. Ostro sa však ohradzujem voči dehonestujúcim označeniam Henriety Hajtovej, spolupracovníčky prezidentky SR, ktorým urazila aj moju rodinu. Organizátorov a účastníkov Národného pochodu za život (22.9..2019) paušálne onálepkovala ako „inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov“. Nakoľko verím tomu, že šíriť aj takýto názor má jeho autorka právo a iste s ňou mnoho ľudí podobného zmýšľania súhlasí, nemienim v tejto súvislosti iniciovať obdodobné trestné konanie voči žiadnej osobe. Rovnako však verím, že všetci účastníci pochodu si zaslúžia pochopenie a úctu ako ktorákoľvek iná etnická, náboženská či názorová skupina. Za seba a svoju viacpočetnú rodinu preto zvažujem podanie civilnej žaloby proti H. Hajtovej, všetci ostatní si o nej môžu utvoriť vlastný názor.

Nemyslím si, že prokurátorovi Vargovi obzvlášť záleží na mojej psychickej pohode, keď GP v mojom prípade koná tak bezodkladne a rázne. Desaťročia budovaný systém zrejme pociťuje potrebu zakročiť voči každému nositeľovi a potenciálnemu šíriteľovi tzv. politicky nekorektných názorov aj bez objektívneho zhodnotenia ich pravdivosti. Inak by predsa vyriešením predmetnejj veci  nebola poverená elitná jednotka polície.

Parafrázujúc slová klasika – tzv. liberálnu demokraciu, založenú na nekritickom preberaní akýchkoľvejk „západných hodnôt“, si súčasní vlastníci toho jediného správneho „slobodného“ názoru predsa rozvracať nenechajú. Dokonca neváhajú k tomu zneužiť ani silové zložky štátu primárne určené na boj s teroristickým ohrozením.

Ing. Pavol Knaperek

Pin It on Pinterest

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.