Poľský prezident varoval pred spoluprácou s agresívnymi mocnosťami.

25. sep. 2019 | Alternatívne fakty, Dvojité metre, Komentované správy, S entuziazmom k 3. svetovej, To je niečo iné...

Agresívne mocnosti? Tak to potom pán prezident Poľska očividne hovoril o Spojených štátoch amerických. Takí Afganci, Líbyjčania, Iračania, či Srbi tí by mohli od rána do večera rečniť o agresivite Američanov. Ale je fajn, že to konečne spomenul aj poľský prezident. Len teraz celkom nerozumieme tomu. prečo teda Poľsko odkleplo nedávno navýšenie počtu amerických vojakov na jeho území. Zvláštne. V tom bude voľajaký fígeľ. No a napokon je ešte skvelé, že prezident varoval aj pred podobnými chybami, ktoré viedli k rozpútaniu Druhej svetovej vojny. V tomto prípade narážal pán Duda očividne jednak na Mníchovskú zradu, ktorej sa na Československu dopustili západné mocnosti, ktoré nás ako takú kosť predhodili Hitlerovi, aby sa nami zasýtil a dal pokoj im…a zároveň oceňujeme aj pánovu prezidentovu sebareflexiu. Je skvelé keď politik dokáže kriticky nazrieť aj na vlastné dejiny. Veru, to naozaj nebolo správne, keď si Poľsko kradlo územia susedných štátov a hlavne, keď na poľskej rusofóbii stroskotala dohoda západných mocností so Sovietskym zväzom na protihitlerovskej koalícii. Pán Duada… vďaka :-).

 

Source: Poľský prezident varoval pred spoluprácou s agresívnymi mocnosťami

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.