Opozícia dokáže len nenávidieť, klamať a bojovať proti sebe | Veci Verejné

23. sep. 2019 | Nekomentovaný výber

Odvolávanie premiéra skončilo fiaskom: za hlasovalo len 62 poslancov, chýbalo 14 hlasov. Na hlasovaní neboli ani tí, ktorí o zvolanie mimoriadnej schôdze žiadali.
Igor Matovič dáva svojim kolegom v opozícii ultimáta a nikdy nezabudne vystreliť dobre mierený otrávený šíp do chrbta svojim kolegom, konkrétne z KDH. Matovič sa pokúša udávať témy kampane. Bolo by to smiešne, keby to nebolo absurdné. Dnes je isté jedno, ak bude budúca koalícia stáť na Matovičovi, tak skončí veľmi skoro.
Nástup strany Tomáša Druckera. „Súdruhovia“ z jeho Dobrej voľby však urobili chybu. Na vytvorenie fikcie úspešnej strany treba aspoň tri po sebe idúce prieskumy. V jednom mali 7,4 percenta, v druhom okolo 2 percent. Takto to do parlamentu nedostanú. Personálne akvizície: Ghannamová, Cséfalvayová, Fedor či Kurilovská sú v prinajlepšom béčkové politické celebrity.
Rozkol v SaS je už jasný. Bývalý líder opozície bude mať druhý mimoriadny kongres za dva mesiace. Richard Sulík má väčšinu v strane, ale nie v republikovej rade, ktorá schvaľuje kandidátnu listinu. Tam dosiaľ tvrdil muziku Ľubomír Galko s Jozefom Rajtárom, Janou Kiššovou a Natáliou Blahovou. Pre Galka vypadla z republikovej rady Lucia Ďuriš Nicholsonová. Teraz, keď si Sulík urobí poriadok, sa vracia do strany aj na kandidátku ako dvojka. A Galko mieri naspäť do Kauflandu – možno bude dokladať tovar.. No a Rajtár s ním… Demokratické jadro SaS skončí skôr, než začalo.

Source: Opozícia dokáže len nenávidieť, klamať a bojovať proti sebe | Veci Verejné

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.