No hlavne to vyzerá tak, že USA spolu s ich lokajmi potrebujú vojnu s Iránom stoj čo stoj. Dajme teraz rovno bokom fakty o tom, ako si USA veľmi nevšimli bezprecedentnú vraždu novinára a jeho následné rozštvrtenie na Saudskoarabskej ambasáde v Turecku. Saudov nie je možné za túto odpornosť reálne potrestať, lebo sú to naši spojenci…a hlavne dobre platia. Dajme teraz bokom aj ten fakt, že Saudská Arábia ostáva naďalej nepotrestaná za to, že pácha vojnové zločiny v Jemene, kde už povraždila tisícky civilistov. Mohli by sme pokojne povedať, že to čo jej teraz vrátili povstaleckí Husíjovia, je len drobnučká náplasť za tie všetky zverstvá, ktorých sa dopúšťa Saudská Arábia voči Jemenu. To sa ale nedá nič robiť, lebo Saudi sú naši spojenci a majú plné vrecká dolárikov. Ale na čo treba poukázať a čo nemožno brať na ľahkú váhu je to, že Spojené štáty sa už dlhodobo a intenzívne snažia o stupňovanie konfliktu s Iránom. Boli to Spojené štáty, ktoré si doslova utreli zadok jadrovou zmluvou s Iránom, ktorú bezdôvodne a jednostranne, za silného našepkávania Izraela, pošliapali do prachu zeme. Boli to Spojené štáty americké, ktoré hecovali iné krajiny, aby zatýkali Iránske ropné tankery, za čo mali následne dostať od Američanov Judášsky groš. No a napokon neslobodno zabudnúť na to, ako nám nedávno USA vehementne tvrdili, že za nedávne útoky voči Saudskoarabským ropným tankerom môže samozrejme…. Irán. Dokonca nám USA poskytli „nevyvrátiteľné„ dôkazy, ako to len oni vedia. Spomínate si? Ukázali celému svetu nejaké rozmazané video, na ktorom vraj iránske revolučné gardy skladajú nejaké nevybuchnuté námorné míny z tankerov. Dokonca nám ukázali aj tie nevybuchnuté míny. Urobili to v bielych rukavičkách, aby neznehodnotili dôkazy, samozrejme :-). Akurát nepočítali s jednou vecou. Že japonská posádka týchto tankerov povie pravdu o tom, že žiadne míny neboli použité, pretože na vlastné oči videli, ako do tankerov vrazili letiace rakety. Je zvláštne, nielen to, že sme sa odvtedy nedozvedeli, kto tieto rakety vypálil, ale hlavne je symptomatické najmä to, ako išla následne celá vec potichučky do stratena….

USA a ich lokaji chcú vojnu s Iránom. Robia pre to všetko možné, aj nemožné. A neskončia, kým tento svoj vytúžený cieľ nedosiahnu…

Prezident USA v Bielom dome ďalej povedal, že USA neuvažujú o možnostiach odvety, kým nebude mať „definitívny dôkaz“, že za útoky je zodpovedný Irán.

Source: Trump: Vyzerá to tak, že za útoky dronmi v Saudskej Arábii môže Irán

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.