Komentár Ruského informačného a tlačového oddelenia MZV

13. sep. 2019 | Dvojité metre, Komentáre

Komentár Ruského informačného a tlačového oddelenia MZV, ohľadne rozhodnutia zastupiteľstva šiesteho pražského obvodu o premiestnení pamätníka I.S. Koneva v Prahe.

Sme pobúrení cynickým rozhodnutím zastupiteľstva šiesteho pražského obvodu premiestniť pamätník I.S. Koneva v Prahe, ktorý sa nachádza v tejto časti českého hlavného mesta. Pod velením maršala Koneva vojaci 1. ukrajinského frontu oslobodili Prahu od nacistov v máji 1945.
Je nám veľmi ľúto, že miestne úrady ignorovali výzvy verejnosti a vedúcich predstaviteľov Českej republiky, aby zabránili takémuto vývoju udalostí. Rovnako ako predtým tento krok stále považujeme za porušenie článkov dvojstrannej Zmluvy o priateľských vzťahoch a spolupráci z 26. augusta 1993

Rozhodnutie prijaté šiestym pražským obvodom môže poškodiť rusko-české vzťahy, vážne zahmliť ich atmosféru a nezostane bez odpovede. Dúfame, že iniciátori nadchádzajúceho bezprecedentného konania zmenia názor a pochopia všetky dôsledky svojho výstrelku .
Ruské stanovisko v súvislosti s pamätníkom I. S. Koneva dnes bude vedeniu Ministerstva zahraničia Českej republiky tlmočiť veľvyslanec Ruskej federácie v Českej republike A. V. Zmejevskij.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.