Peter Králik našiel večný pokoj

12. sep. 2019 | Mimoriadna téma, Komentáre

Veľká strata pre nezávislú žurnalistiku.

Peter Králik, búrlivák, človek s nekonformnými postojmi, večný snílek, bohužiaľ opustil tento svet v mladom veku.

Bol pri zrode emancipácie ľudí s inou sexuálnou orientáciou, hrdo dvíhal vlajku kritiky mainstreamu pri témach, ktoré otriasajú dodnes západnou civilizáciou postavenej na helénskych, židovských a kresťanských zakladoch. Miloval slobodu a oponoval tzv. „politike podpory menšín“ v ktorej videl obmedzovanie slobôd. Stál pevne na strane konzervatívneho liberalizmu, útok na rodinu vnímal ako útok na svoje vlastné korene. Žil kultúrou, dejinami, jeho rozsah záberu od hudby, cez literárne umenie až po filozofiu bol nesmierny.

Svojim menom zaštítil mnohé projekty, ktoré propagandistom pili krv. Zakladal portál Medzičas, Konzervatívny výber a bol aj zakladateľom Slobodného výberu, aby sa posunul do Hlavného denníka, kde pôsobil naposledy. V každom z projektov zanechal nezmazateľnú stopu, ktorou ovplyvňoval tisícky ľudí.

Ostáva po ňom neznesiteľné prázdno, ktoré nahradiť nie je možné. Len sa mu priblížiť.
Úprimnú sústrasť jeho rodine, blízkym a priateľom.

Česť jeho pamiatke.

Relácia Dušana Doliaka s Petrom Králikom o živote

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.