Najnovšie relácie v archíve

InfoRovnováha 28 – 2020-01-28 2. EXKURZ DO SOCIÁLNEHO SVETA…

Inforovnováha 28 : 2. EXKURZ DO SOCIÁLNEHO SVETA…
Druhé zamyslenie nad stavom dnešnej spoločnosti v kontexte doširoka roztvorených sociálnych nožníc.
Bohatí bohatnú a počet chudobných závratne rastie – náhoda alebo želaný výsledok?
…Reláciou sprevádzajú Miroslav Kantner a Peter Luknár

5. sep 2019 | Nekomentovaný výber

Smer s koaličníkmi si asi nadprácu s protikorupčnými opatreniami nedali. Ale ani situáciu s opatreniami proti korupcii celkovo nezhoršil. Tak prečo sa na Slovensku vo vnímaní korupcie prepádame za africké krajiny Rwandu a Namíbiu?
Za peniaze od boh vie koho, ale od občanov veľmi nie, najskôr hučia, aká tu vládne korupcia. Transparency potom zákonite nameria pokles vnímania korupcie. A to je potom dôkaz, aká tu vládne korupcia a oni majú v tom hučaní pravdu aj svätú povinnosť hučať ďalej.
A čo takto opatrenia v boji proti daňovým rajom a odlievaniu zisku z krajín jeho pôvodu, ktoré si korporácie veselo praktizujú? Na absenciu týchto opatrení mimochodom na Slovensku doplácame oveľa viac. Ako to, že EÚ reálne fungujúce metódy na túto tému neprijala a problém toleruje aj 21. storočí? Nesúvisí to náhodou s tými peniazmi od boh vie koho, za ktoré sa tu hučí o korupcii, ale len ako to vyhovuje?
Obrázok: Minister spravodlivosti Gábor Gál, zdroj: TASR, prevzaté Aktualitami.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.