Daniš v Aktualitách: Kto drží Tótha pod krkom

3. sep. 2019 | Komentované správy

Keď si Dag Daniš domýšľa, kto stojí v pozadí za Petrom Tóthom, je to poctivá novinárčina. Keď si alternatívne médiá kladú otázky, kto a s akým úmyslom dáva informácie Monike Tódovej, sú to konšpirácie. Vrátane otázok, prečo Tódová nebola vyšetrovaná za odhalenie identity utajovaného svedka a nebolo zisťované, kto bol je zdrojom pri úniku informácií ohrozujúcich vyšetrovanie spoločensky veľmi citlivého prípadu.
Dag Daniš vymodeloval peknú konštrukciu o tom, prečo sa Tóth zdržiava v zahraničí. Len jedno by do tejto konštrukcie nesedelo. Ak by Tóthova výpoveď v relácii v Slobodnom vysielači bola pravdivá v tom, že mu bolo opakovane zabránené vstúpiť na územie EÚ jedným z jej členských štátov. Zjavne na žiadosť niekoho z bezpečnostných zložiek Slovenskej republiky. A ťažko si myslieť, že by si Tóth takúto jednoducho overiteľnú informáciu vymýšľal.
Investigatívni novinári radi povedia meno tam, kde sa môžu oprieť o fakty. Bez ohľadu na verejnú výpoveď Tótha, Daniš sa môže poďakovať kolegyni Tódovej – a to je neoddiskutovateľný fakt – za to, že dala regulárny dôvod Tóthovi odísť do zahraničia. Aj všetkým ďalším akože utajovaným svedkom v budúcnosti.
Link na reláciu: https://hearthis.at/slobodnyvysielac/inforovnovaha-15-2019-08-08/
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.