Původní obyvatele amazonských pralesů trápí bolest a smutek. Indiáni Mura však vybízejí k boji.

28. aug. 2019 | Nekomentovaný výber

O plošné kácení a vypalování deštných pralesů se v tuto chvíli zajímá celý svět. Brazílie slibuje řešení problému, státy G7 organizují finanční pomoc a ve Vatikánu vybízí papež k modlitbám za záchranu „zelených plic“ naší planety. Původní obyvatelstvo však na situaci upozorňuje několik desítek let. Jejich hlasy nejsou slyšet, avšak prales je jejich zemí a amazonští indiáni o ni začali tvrdě bojovat. Jak sami říkají, „do poslední kapky krve“.

Source: Původní obyvatele amazonských pralesů trápí bolest a smutek. Indiáni Mura však vybízejí k boji

Matelko/premiér Igor

Nie je zvláštne, že v bežnom živote potrebujete na takmer každú pracovnú pozíciu vzdelanie alebo prax v odbore, prípadne oboje, ale vo vláde a parlamente to neplatí?

Táto knižka mapuje prvých sto dní vlády Igora Matoviča, no nie je žiadnou politickou analýzou, ale vtipným glosovaním nekompetentnosti jedného z najvyšších ústavných činiteľov, pričom si všíma najmä premiérovu sebaprezentáciu na sociálnej sieti Facebook. Stopercentne sa nasmejete.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.