SME: Prokuratúra záhadne zrušila zadržanie Bödöra ešte predtým, než sa sám prihlásil

20. aug. 2019 | Komentované správy

Náš všetko si overujúci mainstream bol včera verejne pokáraný. Lebo konšpiroval. Ak by ste ale od neho čakali sebareflexiu a doznanie, ešte sa načakáte. Radšej sa s tým nepochváli.

Všetko sa udialo na včerajšej dôležitej tlačovke prokurátorov dozorujúcich prípad vraždy Kuciaka, ktorá nastavila zrkadlo mainstreamu hneď z viacerých pohľadov. A napriek chrleniu správ minútu po minúte z udalosti i po nej sa k vám „niektoré“ informácie asi nedostali.

Najskôr začnime úvodom tlačovky, v ktorom sa jeden z dvoch prokurátorov cítil byť dotknutý minulotýždňovým konšpirovaním o jeho zrušení príkazu na zadržanie Bödöra. Jadro tlačovky bolo vlastne hlavne o jeho prehlásení (zbytok bol priestor na otázky). Zacitujme: „Pokiaľ ide o vami prezentované informácie, plne rešpektujem vecnú kritiku, avšak spôsob, akým niektoré média, podčiarkujem niektoré média, pred zhruba 10 dňami prezentovali uvedenú udalosť, nemôžem hodnotiť inak ako škandalizáciu prokuratúry a mňa osobne. Spochybňovanie mojej morálnej integrity bez toho, aby ste poznali fakty, prezentovanie vlastných domienok ako skutočností, považujem za absolútne neprijateľné.“

Následne prokurátor upozornil, že po získaní poznatkov o ďalšej trestnej činnosti, budú pravdepodobne nasledovať pokusy o spochybňovanie práce a nazhromaždených dôkazov vyšetrovacieho tímu. „Jeden z vás, komentátorov to minulý týždeň pomenoval ako hru. Je to skutočne hra a musím konštatovať, že pri škandalizácii ste niektorí z vas použití ako figúrky v hre“, dodal.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.