Ďalší príklad „kvality“ informácií novinárov podľa prokurátorov vyšetrovania vraždy Kuciaka

20. aug. 2019 | Komentované správy

Ten, kto zásobuje novinárov informáciami o priebehu vyšetrovania vraždy Kuciaka, poskytuje informácie v lepšom prípade neúplne, ak nie rovno selektívne a so svojím záujmom. Príkladom bola informácia, že si vraždu údajne objednal nejaký Rus. Prokurátor včera na tlačovke k tomu povedal toto:
„A nehovoriac o tom, táto informácia, ktorú niektoré médiá publikovali, je vyslovene vytrhnutá z kontextu. Žiadnu informáciu, žiaden dôkaz pre naše potreby my nemôžeme brať izolovane. Bohužiaľ to zo strany médií asi nie je veľmi populárne povedať, ale my to nemôžeme takto izolovane brať. Čiže aj táto informácia, áno, je súčasťou jeho zápisnice o výsluchu, ale sú tam aj ďalšie informácie, ktoré ten, kto vám tento fakt poskytol, tak vám nedal. A to vyznenie celej výpovede je potom diametrálne odlišné.“
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.