Šéfredaktor Denníka N Kostolný: Prečo zverejňujeme Kočnerovu Threemu

14. aug. 2019 | Komentované správy

Podľa šéfredaktora Denníka N, je zverejnenie „Kočnerovej komunikácie vo verejnom záujme“. Súhlasíme, je vo verejnom záujme. Ale vo verejnom záujme je uverejnenie celých 600 strán komunikácie. V celku, naraz a bez interpretácií. Naviac, a to je ešte dôležitejšie, po ukončení vyšetrovania a súdu! Alebo, ak by vyšetrovanie smerovalo do outu, tak mimoriadne aj v jeho priebehu. Ale v tomto prípade zatiaľ všetky relevantné strany deklarujú vo vyšetrovateľov dôveru, koniec koncov tí majú jasné priebežné výsledky.
Kostolného argumentácia je falošná a nelogická. Stačí si len rozobrať samotný jeho text, aby bolo vidno, že N-ko vyšetrovanie ohrozuje. Šéfredaktor (!) na jednej strane píše, že vyšetrovatelia „všetky dôležité úkony už zabezpečili“. Takže teraz je podľa neho dobré, že stovky strán z Kočnerovej Threemy „má aj verejnosť“. Na druhej strane súčasne píše, že „zvažujú každé jedno slovo“, aby neuverejnili „niečo, čo by mohlo ohroziť vyšetrovanie“. – Na to sa nedá povedať iné, len že sú to borci v tom Denníku N, keď sú schopní posúdiť, čo by mohlo ohroziť vyšetrovanie v prípade, ktorý ma desiatky tisíc strán dokumentácie a čaká ho náročný súdny spor. Zjavne majú dôkladné informácie z vyšetrovania (irónia a možno ani nie…). Načo to zakrývať, aj tak sú už súčasťou vyšetrovacieho tímu, veď oni to musia najlepšie vedieť posúdiť…
Nie. To, čo robí N-ko je v skutočnosti bohapustá a jednostranná politika. Problém s ich „zverejňovaním“ Kočnerovej Threemy je, že N-ko 1) si z nej vyberá to, čo sa mu hodí, 2) dávkuje vtedy, kedy sa mu to hodí a 3) to, čo uverejňuje nie je prepis, ale vysoko interpretované krátke útržky.
Zjavne sme tu svedkami oveľa viac predvolebnej kampane, než zohľadneného verejného záujmu. Cieľom je usmažiť SMER, z komunikácie si povyberať, čo sa hodí a nagradovať to v čase, synchronizovane s inými subjektami. Napr. núka sa hypotéza, že s končiacimi prázdninami, resp. uhorkovou sezónou je na september potrebné naservírovať pre slušňákov niečo na tribúny a pre protestujúcich. Začiatkom augusta sa preto začalo s nižšími figúrami (Bödörom, Milanom) a teraz sa už predhodili veľké ryby – Kali s Hranolom.
Pri talianskej stope vraždy Kuciaka so snúbenicou sme vyzývali, že si treba počkať. A kde je dnes talianska stopa v Kuciakovom prípade? Aj teraz odporúčame počkať si na celú komunikáciu. Nielen na výňatky vybrané Monikou Tódovou a spol. z očividne bočnými úmyslami.

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.