Čaputovej prax stále s dôvodnými pochybnosťami. Prezidentka sa k ich rozptýleniu nemá.

7. aug. 2019 | Komentované správy

Že vraj si nevieme prečítať demagog.sk, kde sú vyvrátené klamstvá o Čaputovej praxi, ktoré my šírime, čím hrubo zavádzame čitateľov. Podľa demagóga a citovaných právnikov mohla mať Čaputová zriadenú živnosť počas praxe, lebo to vtedy nebolo v rozpore so zákonom. Tak ešte raz, aj pre demagógov, ktorí nech to vyvrátia. Aspoň budú vo veci užitoční.
Nás nezaujíma Čaputovej živnosť preto, či jej súbeh s praxou bol alebo nebol v súlade so zákonom. Nás jej živnosť, ktorú si zriadila týždeň po nástupe na prax, zaujíma preto, aby transparentne povedala, čo na ňu, v akom objeme a komu faktúrovala. Keď nič iné, nech aspoň povie, či si počas praxe faktúrovala aj právne služby. Lebo tie v živnosti mala. A keby ich faktúrovala, tak by to bolo v rozpore so zákonom vtedy aj dnes. A na druhej strane, zo životopisu poskytnutého pred kampaňou sa nedá vyčítať nič iné, na čo pre ňu malo zmysel zakladať živnosť.
Skrátka, je tu dôvodné podozrenie, že prezidentka v minulosti nepostupovala v súlade so zákonom. Je predovšetkým v záujme Čaputovej urobiť krátke vyhlásenie, kde rozptýli pochybnosti, čím túto epizódu skončí raz a navždy. Zatiaľ sa k tomu nevyjadrila. Ona je tá, ktorá má ísť morálnym príkladom. Zvlášť, ak opakovane podniká praktické kroky na zvýšenie morálnej kredibility justície a poúča v nej ostatných, kde majú deficity. My tvrdíme, že po nástupe do prezidentskej funkcie mala a naďalej má Čaputová morálnu povinnosť sa k tejto veci vyjadriť.
Mimochodom, je to v záujme aj mimovládnej VIA IURIS, ktorá sa tiež rada situuje do polohy morálneho očisťovateľa. Preto malá otázka: Faktúrovala si právne služby Čaputová u nej?
Zatiaľ v oboch prípadoch ticho po pěšine, hoci k tomu boli obe strany vyzývané. Čo len zvyšuje pochybnosti. Preto máme Čaputovej prax zapísanú na progresívnom/liberálnom rováši a budeme ju do nemoty pripomínať pri každom prezidentkinom moralizovaní.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.