Zmeňme systém, nie figúrky

3. aug. 2019 | Nekomentovaný výber

Tak ako je to s Gorilou 2005-6? Kto za ňu nesie zodpovednosť?
Dnes z liberálneho mainstreamu zovšadiaľ počujeme: Smer je zlo, jeho vláda musí padnúť, nesie zodpovednosť, celé je to prehnité…
A za pôvodnú Gorilu nesie politickú zodpovednosť kto? Čo napr. aj taký Beblavý?
Do roku 2006 štyri roky štátnym tajomníkom. Kaníkov zástupca na ministerstve. To máme akože vážne veriť, že on o ničom nevedel? Ako to chodí? V kuloároch nič nezapočul?
Tom Nicholson v svojej knihe Gorila napísal o únose a dobytí štátu, o armáde ľudí nasadenej do verejnej správy, ktorá umožňovala rozkrádanie tendrov, o kupovaní ministrov. A Beblavý čistý ako ľalia?
Tak buď bol úplne neschopný, že si nevšimol, ako mu štát uniesli rovno pred nosom, alebo prinajmenšom vedel a… ticho toleroval. A on má byť dnes garantom zmeny?
Trubanovo čáry-máry-fuk a z Beblavého je “nový” politik. To vážne?!
No a čo na to liberálny, objektívny a najmenej dvakrát overovaný mainstream? Ten sa tieto otázky nechce spýtať? Alebo mu tiež nejde až tak o pravdu, ako o zmenu moci?
Všetci dnes hovoria o očiste verejného priestoru. Sme za, poďme do toho. Ale nám nestačí len Kočner. Chceme aj Gorilu. A dôsledne. Že vraj tu máme novú generáciu politikov. Kto z nich nemá linky na jedných alebo druhých, aby zagarantoval, že policajti naozaj všetko poriadne a bez zásahov vyšetria?!
Alebo to skončí ako s Lipšicom, ktorý bol počas Gorily ministrom spravodlivosti, tiež si pri tom únos štátu nevšimol(!) a nakoniec mu to dali na starosť ako ministrovi vnútra?

https://komentare.sme.sk/c/22142142/nestaci-hladat-dokonalych-serifov.html

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.