USA opouštějí smlouvu INF o likvidaci raket. Uvidíme, co se stane, řekl Trump.

2. aug. 2019 | Nekomentovaný výber

Spojené státy formálně opouštějí americko-sovětskou dohodu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987, která výrazně omezovala jaderné arzenály obou zemí. Její vypovězení s půlroční lhůtou oznámil Washington letos v únoru po obvinění, že Moskva dohodu porušuje. V létě dekret o odstoupení od smlouvy podepsal i ruský prezident Vladimir Putin.

Source: USA opouštějí smlouvu INF o likvidaci raket. Uvidíme, co se stane, řekl Trump

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.