Týždňový newsfilter: Polícia opísala matku všetkých káuz Roberta Fica.

2. aug. 2019 | Nekomentovaný výber

Tak vyzerá, že tu po cca dekáde máme opäť Gorilu. Tentokrát dvojku. Alebo lepšie povedané Gorilu ľavicovú. Navštívila nás rovnako nevyhnutne, ako Gorila I., ktorá bola pravicová. Pred nimi sme mali koncom 90. rokov aj Gorilu 0. Tú Mečiarovu. Únos, Remiáš, amnestie atď.

Gorila vždy prekvapí, je odporne zapáchajúca. Ale jej životný cyklus je rovnaký: Na počiatku je najväčší politický boj o silové rezorty. Samozrejme vždy, aby boli pod kontrolou (akože verejnosti). Potom si “to” žije nejaký čas v ústraní svojím životom, až kým nevzniknú rovnejší pre zákonom. Potom sa chodí s džbánom po vodu. Pre vyvolených. Až kým sa džbán nerozbije a námestia sa nezaplnia ľuďmi. Vtedy príde politická zmena, ktorá zmetie celú “starú” vládnu garnitúru. A na zmene sa niekto zasa vyvezie. Niekto “nový”, kto sľubuje rovnaké veci, ako sľuboval ten “starý”. Aby potom bojoval o silové rezorty a tak dokola.

Za Mečiara sa kradlo, ale teraz sa nebude. Za Dzurindu sa kradlo, ale teraz sa nebude. Za Fica sa kradlo, ale teraz sa nebude… Teraz ministra pri podozreniach odvoláme do 3 sekúnd, hovoril hádajte ktorý politik. A budú to hovoriť aj tí “noví”.

Dôležitá je úloha médií. Pri aktuálnej Gorile II. je potrebné uznať médiám hlavného prúdu, že ich doterajšie opisy rovnejších pred zákonom sa čoraz jasnejšie ukazujú ako pravdivé. Potiaľ im patrí uznanie za spoločenskú očistu. A povedzme si, že nie ľahkú. Ani nie bez obetí. Táto Gorila si opäť vyžiadala ľudské životy.

Na druhej strane, mainstream má s Gorilami aj zjavný problém. Keďže väčšina mienkotvorných médií a redaktorov je pravicová, ku Gorile II. sa stavajú inak, ako sa stavali ku Gorile I. Pri Gorile I. viac vecí tutlali, lebo sa týkala pravicovej vlády. Ešte horšie je to s vyvážaním “nových hore” (slovo slušný sa už zjavne opotrebovalo). Myslite na to, keď budete čítať aktuálne palcové titulky.

My prispejeme niektorými výňatkami z Gorily I., aby sme si opäť doplnili obraz. To však neznamená, že sme proti Padni komu padni. Slobodne sa však môže občan rozhodovať, len keď má celistvé informácie. A keď bude mať informácie úplné, pochopí, že deformovaný je systém. A bez systémových zmien tu budú Gorily stále dookola.

Source: Týždňový newsfilter: Polícia opísala matku všetkých káuz Roberta Fica

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.