Poradca prezidentky: Nie sme naučení na politika, ktorý má princípy

31. júl. 2019 | Komentované správy

Naša prezidentka, podľa mainstreamu takmer nová panna Orleánska, má princípy, ktoré za nič nepredá. A my na to že vraj nie sme zvyknutí. 🙂 V tom prípade nech konečne povie plnú pravdu, prečo si týždeň po nástupe koncipientskej praxe zriadila živnosť, keď zákon vtedy (ani dnes) neumožňoval realizovať popri praxi serióznu bočnú komerčnú pracovnú činnosť. A prečo v tej živnosti mala zahrnuté aj právne služby a či tie právne služby reálne na živnosť nevykonávala, samozrejme za odplatu. Napr. prácu pre Via Iuris, ktorá tiež mlčí ako hrob.
Pripomíname princíp spravodlivosti pre všetkých, ktorý si prezidentka sama stanovila za hlavný cieľ vo svojej agende. A ktorý má za jeden z hlavných aj Via Iuris. Aj Čaputová aj Via Iuris by tak rady posunuli vpred etiku v justícií, tak by mohli začať transparentne – od seba. Keď už princípy nado všetko. Čaputová hrala pred voľbami na to, že sa na to po voľbách zabudne. No áno, mainstream nepátral, nepísal, nepripomínal, pomáhal tutlať a rád zabudol. My nie.
My to máme na progresívnom rováši hlavných nositeľov novej spoločenskej zmeny: Štefunkove tendre, Čaputovej prax, Trubanov zázračný predaj firmy (tie big data!), Mistríkov ako by mu z oka vypadol (tie patenty!), Vallov americký plot; no a Kiskov zoznam sa rozrastá, že ho radšej povieme len v hlavných bodoch: kampaň do daní, známosti bielych koní pozemkovej mafie, nákup pozemku za babku, jeho nevrátenie majiteľovi, vyšetrovanie daňových únikov v Česku. A to ešte ani nezačali vládnuť, títo “noví” politici…
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.