Najnovšie relácie v archíve

Tajomstvá zdravia 74 – 2020-01-22 Zdravá strava 04/2020

rozhovor s Petrom Planietom na tému Zdravá výživa…

Episode play icon
Tajomstvá zdravia 74 – 2020-01-22 Zdravá strava 04/2020
Episode play icon
Petrolejka 665 – 2020-01-22 Návrat do roku 1964/02
Episode play icon
InfoRovnováha 27 – 2020-01-21 „SOCIÁLNY“ PARAZITIZMUS
Episode play icon
Synergeticum 85 – 2020-01-21 Juraj Nedorost
Episode play icon
Na prahu zmien 62 – 2020-01-20 Stanislav Křeček

Je dojemné, ako sa liberáli snažia poúčať svoj protipól, aký by mal byť. Hádajme, viac liberálny?

27. júla 2019 | Komentované správy

A ďalší sústredený útok na cirkev, SME vždy pripravení. Ej veru potrebujú hlasy kresťanov na prevzatie moci, stoj čo stoj. Na to je však potrebné oddeliť veriacich (tých viac i menej) od cirkvi: “Katolíci: Cirkevní predstavitelia nevravia v našom mene.”, znie prvý nadpis na titulke. Poslúži dva roky starý prieskum oprášený v novej knihe. Aby potom mohli očierňovať cirkev ako sa len dá: “Hluchá, uzavretá a neslobodná cirkev stráca zmysel”, “Kňaz: Zápas o sexualitu sa nedá vyhrať na základe stredovekej filozofie”, znejú ďalšie dva. Otázkou už len zostáva, prečo sa takou hluchou, uzavretou, neslobodnou inštitúciou so stredovekou filozofiou stále zaoberajú? Prečo jej venujú toľko svojej energie?
Je dojemné, ako sa liberáli snažia poúčať svoj protipól, aký by mal byť. Hádajme, viac liberálny? “Cirkev (je) spoločenská inštitúcia s nespochybniteľnými a dôležitými funkciami v jednotlivých historických obdobiach. Ale k tomu, aby napĺňala tieto funkcie, mala by sa vyvíjať v čase”, komentuje Jakub Fila. Á, skoro sme zabudli, samozrejme cirkev má byť tiež progresívna… Lenže ak spoločnosť vo veľkom upadá (pozri aktuálnu porno gramotnosť, alebo prednedávnom ochranu práv pedofilov),resp. sa rozpadá, nie je dobre, ak tu práve niekto uchováva aj staré dobré hodnoty a morálku? Na porovnanie, že kto je trvalo udržateľnejší?

Pin It on Pinterest

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.