Banášova metóda

19. júl. 2019 | Komentované správy

Ak by ste robili reportáž Banášovou metódou zo Severnej Kórey, nie, nevyšlo by z toho, že “si žije svojím životom, je tam pokoj a pohoda”. Banáš bol na rôznych miestach Krymu, pokryl rôzne národnosti, rôzne vrstvy spoločnosti, ľudí rôzneho veku aj pohlavia a bavil sa s nimi súkromne a dialógovo. Aká je pravdepodobnosť, že na násilne anektovanom území nájdete náhodne 30 ľudí roztrúsených po krajine a nikto neprotestuje? Áno, nie je to reprezentatívna metóda. Ale je to dobrá sonda.
V prípade Krymu s neočakávanými (ako pre koho) výsledkami. Ktorú mali už dávno urobiť investigatívni novinári zo “slobodného” sveta. Možno ju neurobili práve preto, že výsledky sú nielen neočakávané, ale priamo nehodiace sa. Mimochodom, ťažko uveriť, že mimovládky v Rusku tento prieskum na Kryme reprezentatívne a opakovane neurobili.

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.