Politický komiks

6. júl. 2019 | Komentované správy

Keď už aj komiksy sú politické, tak s istotou viete, že žijete v režime. Nastupujúca totalita si z umenia vždy urobí poplatný nástroj propagandy. Ani neviete a zrazu sa vynoria kopy angažovaných umelcov, ktorí sami od seba začnú pociťovať aktuálnu potrebu ukazovať, že každý poriadny film je politický. Na margo marvelovky, nejde len o komentovanie “konšpiračnej” súčasnosti. Ide aj o ukazovanie ideologických “ideálov”, ako napr. vzorovej americkej triedy stredoškolákov, ktorá musí byť rovnomerne zložená zo všetkých rás a náboženstiev. Podobné podprahovky sú dnes už bežnou súčasťou všetkých hollywoodskych vychytávok… Ani sme sa nenazdali. Smutné.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.