Stovky demonstrantů v Hongkongu ničily parlament. Policie rozehnala davy slzným plynem.

1. júl. 2019 | Nekomentovaný výber

Demonstranti v Hongkongu v pondělí pronikli do budovy místního parlamentu. Stovky lidí ničily obrazy uvnitř budovy a malovaly vzkazy na zdi. Před půlnocí většina protestujících budovu opustila. Policisté pak davy rozehnali slzným plynem a budovu parlamentu již mají plně pod kontrolou. Obyvatelé Hongkongu protestují proti návrhu zákona o vydávání pachatelů trestných činů mimo jiné do pevninské Číny a požadují rezignaci šéfky města.

Source: Stovky demonstrantů v Hongkongu ničily parlament. Policie rozehnala davy slzným plynem

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.