Z poškozeného tankeru máme otisky, k útoku byly použity přísavné miny, uvedly USA.

19. jún. 2019 | Nekomentovaný výber

Japonci, ktorí sa nachádzali v čase incidentu na tankery, videli na vlastné oči, ako sa k tankeru blížia projektily /rakety/. No ale čo tam po tom, Američania majú vlastnú verziu a tá je samozrejme pravdivá…

Při útoku na japonský tanker byly minulý týden v Ománském zálivu použity přísavné miny. Oznámila to americká armáda ve Spojených arabských emirátech, kde má svou základnu. Vyšetřovatelům se podařilo z lodi získat otisky prstů. Odborník na výbušniny Sean Kido z amerického námořnictva ukázal střepiny jedné miny a magnet, který byl sejmut z napadeného tankeru. Kromě japonské lodi se stal obětí útoku minulý čtvrtek i tanker patřící Norsku. Obě lodi byly poškozeny, ale ne potopeny, posádky se podařilo evakuovat.

Source: Z poškozeného tankeru máme otisky, k útoku byly použity přísavné miny, uvedly USA

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.