Mimovládky do vlády

17. jún. 2019 | Komentované správy

Ak by ste si kládli otázku, prečo Denník N vydal na titulke o inaugurácii prezidentky 12 oslavných článkov, čo sa rovná budovaniu kultu osobnosti ako za nedávnych čias, potom môže niečo napovedať nasledujúce: Podľa oznámenia Via Iuris sa „advokátka Eva Kováčechová v júni po dvojročnej prestávke vracia do tímu VIA IURIS. Od roku 1999 spolupracovala s organizáciou ako právnička, lektorka a advokátka“. Kováčechová bola tá advokátka, ktorej koncipientkou bola dva roky Čaputová (pomiňme teraz 200 km vzdialenosť :-)).
No a „právnička Eva Kováčechová je členkou Redakčnej rady Denníka N“, ako píše samo N-ko. Pripomeňme, že Kováčechová trikrát kandidovala za ústavnú sudkyňu. Ak by ju v parlamente za kandidátku naozaj zvolili, vymenovanie by bolo na jej niekdajšej koncipientke Čaputovej.
To je tak, keď politické mimovládky prerastajú nielen do politických strán, ale aj zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci a – ako čerešnička na torte – aj do mienkotvorných médií. Dokonalá autentická občianska spoločnosť. Síce so zanedbateľnými peňazmi od občanov, ale dobrí Brusel, Washington, korporácie a finanční filantropi občanom radi a hlavne nezištne pomôžu. V týchto neistých časoch pochybností o geopolitickej orientácii, keď väčšina občanov blúzni niečo o moste medzi Východom a Západom a nechce zbrojiť proti ruskej hrozbe.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.