Ak by ste si kládli otázku, prečo Denník N vydal na titulke o inaugurácii prezidentky 12 oslavných článkov, čo sa rovná budovaniu kultu osobnosti ako za nedávnych čias, potom môže niečo napovedať nasledujúce: Podľa oznámenia Via Iuris sa „advokátka Eva Kováčechová v júni po dvojročnej prestávke vracia do tímu VIA IURIS. Od roku 1999 spolupracovala s organizáciou ako právnička, lektorka a advokátka“. Kováčechová bola tá advokátka, ktorej koncipientkou bola dva roky Čaputová (pomiňme teraz 200 km vzdialenosť :-)).
No a „právnička Eva Kováčechová je členkou Redakčnej rady Denníka N“, ako píše samo N-ko. Pripomeňme, že Kováčechová trikrát kandidovala za ústavnú sudkyňu. Ak by ju v parlamente za kandidátku naozaj zvolili, vymenovanie by bolo na jej niekdajšej koncipientke Čaputovej.
To je tak, keď politické mimovládky prerastajú nielen do politických strán, ale aj zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci a – ako čerešnička na torte – aj do mienkotvorných médií. Dokonalá autentická občianska spoločnosť. Síce so zanedbateľnými peňazmi od občanov, ale dobrí Brusel, Washington, korporácie a finanční filantropi občanom radi a hlavne nezištne pomôžu. V týchto neistých časoch pochybností o geopolitickej orientácii, keď väčšina občanov blúzni niečo o moste medzi Východom a Západom a nechce zbrojiť proti ruskej hrozbe.
Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest