Mienkotvorné médiá tvoriace mienku na objednávku

15. jún. 2019 | Komentované správy

Prichytené pri čine, tento krát Aktuality.sk. Ako sme pripomenuli pred pár dňami, Aktuality už od 16. apríla – teda dva mesiace – držali na titulnej stránke článok „Jana Žitňanská: Som konzervatívna. Kiska je mi blízky“. My sme z toho predpovedali, že Žitňanská do Kiskovej strany vstúpi, čo včera ona ohlásila. Dôležitejšie sú však dôsledky týkajúce sa Aktualít. Tie zjavne ešte pred výsledkami eurovolieb vedeli, že Kiskova strana bude potrebovať oslovoviť konzervatívnych voličov, že Žitňanská vstúpi do tejto strany, ale hlavne – robili Kiskovi i Žitňanskej dva mesiace promo. Politické promo. Nenápadné, ale predsa. To už nie je, že kritizujete oponenta a „nášmu človeku“ dáte pokoj. Ani to, že chválite „nášho človeka“ a nechválite oponenta. Toto je obyčajné tlačenie „nášho človeka“ do vedomia ľudí, aktuálne s nálepkou „konzervatívny“.
Zdroje:

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.