Slovensko získalo Európsku agentúru práce

13. jún. 2019 | Nekomentovaný výber

Komentár Slobodného Výberu:
Na Slovensku bude sídliť Európska agentura práce. Zrejme aby uľahčila odchod Slovákov do zahraničia. 😀
Nezdieľame nadšenie predstaviteľov vlády nad touto európskou agentúrou. V časoch, keď sa všetko riadi záujmami veľkého biznisu, oveľa väčší význam by mala lieková, či banková agentúra, o ktoré sa neúspešne Slovensko uchádzalo.
Význam súčasnej zložky európskych orgánov dokladá aj to, že z veľkých krajín o ňu nemal nik záujem. Je to len chudobný príbuzný, ktorý bude zametať cestu spomínanému veľkému biznisu.
Myslieť si, že agentúra bude mávať Úniou, je hodne naivná predstava. Naopak, keď bude nejaký zákon v rozpore so záujmami oligarchov, kapitáni priemyslu si nájdu cestičky, ako upraviť pracovné právo Únie.

Slovensko uspelo v boji o sídlo Európskeho orgánu práce (ELA). Rozhodla o tom Rada pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu. Na Slovensku tak vznikne prvá inštitúcia Európskej únie. Záujem o sídlo ELA prejavili aj Rumunsko, Lotyšsko, Cyprus a Chorvátsko. Slovensko v boji o sídlo ELA podporili krajiny V4, ale aj niektoré severské krajiny. Slovensko na rokovaní rady zastupoval minister práce Ján Richter (Smer).

Source: Slovensko získalo Európsku agentúru práce

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.