„So vstupom do EÚ stúpol vek dožitia… Vďaka tomu, čo nám únia v úvodzovkách diktuje, žijeme dlhšie a lepšie.“, Hovorí šéf zastúpenia eurokomisie u nás. Ako si len vyberajú, čo im vyhovuje…
Tak si obrázok doplňme: Dĺžka života síce narástla (hlavne kvôli pokroku v medicíne), ale dĺžka života v zdraví sa de facto nezmenila. Zato dôchodky u nás len od r. 2013 klesli zo 47% na 44% priemernej mzdy. Ale ani túto almužnu si nebudeme môcť užiť. Nemáme dosť detí, o starých ľudí sa nemá kto postarať. Starší ľudia teda budú musieť robiť dlhšie. A tak dôchodkový vek zvyšujeme… skoro k hranici dĺžky života v zdraví. Dôchodky budú čoskoro už len pre chorých.
Veď všetci musia makať. Aby mohla byť spotreba. Aby bolo HDP. Síce nie pre obyčajných ľudí. Už ani pre strednú triedu, ktorá mizne. Vlastne len pre horné 1% oligarchov vlastniacich korporácie, pardón filantropov, ktorí si svoje prelobujú v nejakom parlamente čo najďalej od občanov.
A tak na severe únie na deti nemáme čas. Na juhu únie, z ktorého sever žije, je zasa chudoba, tam si deti nemôžu dovoliť. A ako celý problém vyriešia eurobyrokrati? Žeby podporiť mladých, aby mali rodiny? Nie, ani nápad! To by sa na severe menej vyrábalo, na juhu by sa viac búrili a horné 1% nemalo také zisky. Nie, eurobyrokrati majú iné pokyny. Už pol dekády vymýšľajú, ako všetkých presvedčiť, aby sme sem dotiahli migrantov. Veď tí sa o nás na staré kolená s láskou postarajú. A keby náhodou niekto nesúhlasil, tak je fašista, krajná pravica alebo aspoň populista. Trvalá euroudržateľnosť v praxi.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.