Vojna ako biznis

30. apr. 2019 | Nekomentovaný výber

Zakladateľ neslávne známej spoločnosti Blackwater organizuje v posledných mesiacoch stretnutia, ktoré by mali viesť k podpore plánu na inváziu do Venezuely. Na tento účel chce najať okolo 5000 nájomných vrahov. Biely dom však vraj jeho plán nepodporuje. Zaujímavosťou je, že podľa Muellerovej správy jednal počas volieb s Rusmi, aby vyhrabal špinu na Hillary Clinton, čo by pomohlo Trumpovi. Zároveň podniká aj s Číňanmi. Obe tieto krajiny však oponujú vo Venezuele americkým snahám zvrhnúť legitímnu vládu.

Ukazuje sa, že pre Američanov je „slušným“ biznisom všetko, čo prinesie „slušný“ zisk. Na jednej strane budú s niekým kľudne obchodovať, aby ho zas niekde inde poškodili.
Ak obchodnú príležitosť cítia v rozpútaní vojny, nemajú problém do toho „skočiť“

Zdroj:

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.