Francúzi po stovkách vypálených kostolov až pri Notre Dame konečne plačú, verme, že nie iba „za starým drevom a kameňom“. Európa doteraz nebadane, bez povšimnutia strácala to najdôležitejšie.

24. apr. 2019 | Nekomentovaný výber

Bratislava 24. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)   Tisíc a jeden komentár sa zhoduje v tom, že požiar katedrály Notre Dame bol dokonale symbolický. Vlastne vôbec nezáleží na tom, ako oheň vznikol – ani Victor Hugo by nevymyslel výstižnejší symbol doby a jej vnútornej mravnej a duchovnej podstaty Je úplne jedno, či ten požiar vznikol v dôsledku skratu v elektrickom vedení …

Source: Francúzi po stovkách vypálených kostolov až pri Notre Dame konečne plačú, verme, že nie iba „za starým drevom a kameňom“. Európa doteraz nebadane, bez povšimnutia strácala to najdôležitejšie – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.