Útoky na Srí Lance spáchali místní islamisté, úřady o hrozbě věděly, řekl mluvčí vlády.

22. apr. 2019 | Nekomentovaný výber

Nedělní útoky na Srí Lance spáchala místní islamistická skupina a úřady zjišťují, zda je napojena na skupiny v zahraničí, řekl mluvčí vlády. Dodal, že úřady měly informace o chystaných atentátech už od 4. dubna, ale k premiérovi se tato zpráva nedostala, protože obrana spadá pod prezidenta. V zemi začne o půlnoci platit výjimečný stav, který rozšíří pravomoci policie a armády. Zadrženo je zatím 24 podezřelých. Při útocích zemřelo 290 lidí včetně 39 cizinců, kolem 500 jich je zraněno.

Source: Útoky na Srí Lance spáchali místní islamisté, úřady o hrozbě věděly, řekl mluvčí vlády

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.