Čierna labuť: Svet sa dynamicky mení, nič nie je isté

14. mar. 2019 | Nekomentovaný výber

Tvrdiť, že naveky ostane nejaký systém, krajina, ideológia je hlúposť. Skôr, alebo neskôr nakoniec dôjde k zásadnej zmene.

Nassim Taleb vo svojej knihe o zlomovým udalostiach nehovorí o tom, ako ich spoznať,ale ako sa pripraviť na náhle zmeny. A to by malo byť mementom pre všetkých.

Či to bol Brexit, vplyv zvolenia Trumpa, alebo do budúcnosti napríklad zvolenie nejakého iného nepravdepodobného kandidáta, ľudia by to mali byť schopní mentálne stráviť. Pre mnohých je to zrejme nepredstaviteľná myšlienka.

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.