Transgender atlétky vyhrali prvé a druhé miesto v šprinte. Rodová identita v športe nie je fér, upozorňujú kritici.

27. feb. 2019 | Nekomentovaný výber

Connecticut 27. februára 2019 (HSP/Foto:Dailymail)   Podľa dostupných infromácií portálu Daily Mail dve transgeder tínedžerky skončili na prvom a druhom mieste v bežeckom preteku v Connecticute, ktorého sa zúčastnili v rámci ženskej kategórie. Ich víťazstvo opäť oživilo diskusiu o účasti trasgenderov na ženských pretekoch Transgender športovkyne, obe vo veku 17 rokov, pretekajú v podobných súťažiach …

Source: Transgender atlétky vyhrali prvé a druhé miesto v šprinte. Rodová identita v športe nie je fér, upozorňujú kritici – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.