Piate výročie streľby na Majdane. Spätný pohľad

20. feb. 2019 | Nekomentovaný výber

Slovo peremoga перемога“ v ukrajinčine znamená víťazstvo.
Po roku 2014 toto slovo získalo ironický nádych.

Najprv sa ako peremoga označilo víťazstvo nad „režimom Janukoviča“ a neskôr začali politici a komentátori pomenovávať ako peremoga množstvo ďalších udalostí, kde Ukrajina podľa nich „zvíťazila„. Množstvo týchto použití slova bola čistá fikcia, alebo výmysel.

Preto nielen na Ukrajine, ale aj v našou mediálnom priestore sa používa (ukrajinská) peremoga, keď chcete naznačiť, že nejaký úspech je len fikcia a s realitou nemá nič spoločné.

Mŕtvi na Euromajdane boli obetovaní.

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/podcast/piate-vyrocie-strelby-na-majdane-spatny-pohlad/

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.