Venezuela: vláda bola zvolená demokraticky, jej zvrhnutie je nedemokratické.

4. feb. 2019 | Nekomentovaný výber

Venezuela je buď totalita, alebo sa koná riadenie spoločnosti na základe formálne demokratických procesov. To je zásadná otázka v kríze, ktorá zasiahla Južnú Ameriku.

Venezuela umožňuje slobodu prejavu, umožňuje získať moc aj opozícii legálnou cestou. Dokonca umožňuje slobodný prejav aj človeku, ktorý „pozýva“ cudzie mocnosti na zvrhnutie legitímnej vlády. Umožňuje aj slobodné protesty a demonštrácie, čiže je zabezpečená sloboda zhromažďovania. Koľko dôkazov ešte chceme?

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/podcast/venezuela-vlada-bola-zvolena-demokraticky-jej-zvrhnutie-je-nedemokraticke/

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.