Poľsko sa lúči so zavraždeným starostom Gdanska. Útočníkova matka čelí vyhrážkam.

18. jan. 2019 | Nekomentovaný výber

Varšava 18. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/dpa-Carmen Jaspersen)   Možnosť rozlúčiť sa so zavraždeným starostom Gdanska Pawlom Adamowiczom majú Poliaci v Európskom centre Solidarity v Gdansku. Píše agentúra AP s odvolaním sa na poľské ministerstvo spravodlivosti Adamowiczovo telo je vystavené v múzeu venovanom odborom Solidarita, ktoré pomohli v Poľsku zvrhnúť totalitný komunistický režim. Už druhú noc po …

Source: Poľsko sa lúči so zavraždeným starostom Gdanska. Útočníkova matka čelí vyhrážkam: „Ja som ich varovala“ – Hlavné správy

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.