Situácia sa vo svete ukľudnila ale prípravy na vojnu elít práve vrcholia.

8. máj. 2018 | Nekomentovaný výber

Po hektickom začiatku roka, kedy padali trhy a bomby po svete hlava nehlava, sa situácia začína trochu ukľudňovať. Dokonca aj v Kórei sa ľudia po toľkých rokoch nezhôd vodia za ruky. Tento rok je rokom volatility a rokom extrémov. Najbližšie mesiace však, zdá sa, prejde svet okom uragánu. Nie je to ale znakom toho, že sa veci skutočne vracajú do normálu. Je to len prechodným obdobím. Kontrast posledného roka až dvoch, kedy bola volatilita na rekordne nízkych hodnotách, s obdobím posledných mesiacov, udiera do tváre. Investori tento fakt musia zatiaľ stráviť. Trávenie, ktoré potrvá pár mesiacov bude relatívne kľudné a pokojné. Nič to však nemení na tom, že mediálna historka o raste úrokových mier, ako znaku silnejúcej ekonomiky, je totálny blud. Súčasťou trávenia bude postupné uvedomenie si tohto klamstva. V ekonomike sa začínajú veci skutočne hýbať, až keď sa dajú do pochodu veľké bloky kapitálu, ako som už veľa krát vysvetľoval. Práve tieto mesiace prejdú veľké peniaze hlbokým

Source: Situácia sa vo svete ukľudnila ale prípravy na vojnu elít práve vrcholia | Nemesis.sk

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.