Otázka N na Štefana Harabina

30. apr. 2018 | Nekomentovaný výber

Otázka:

Dobrý deň pán Harabin, v roku 2016 ste sa ako rozhodca zúčastnili futbalového zápasu, ktorý organizoval pán majiteľ serveru Netky.sk Vince a bol tam aj pán Bende, viceprimátor Sládkovičova.

http://www.netky.sk/clanok/foto-nas-tim-netky-sk-si-zmeral-svoje-sily-proti-osobnostiam-z-ceskoslovenskeho-leva

Obaja títo páni boli tento týždeň zadržaní v rámci rozsiahlej akcie, ktorá súvisela s podvodmi na DPH. Rada by som sa Vás opýtala, kto Vás na tento turnaj pozval a či daných pánov poznáte.

Takisto sa chcem spýtať, či ako sudca zvažujete účasť na takýchto akciách.

V prípade, že by ste rozhodovali v tejto kauze (ešte je vyšetrovanie len na začiatku), budete namietať svoju zaujatosť?

Ďakujem, budem rada, ak mi odpíšete.

S pozdravom

Monika Tódová, Denník N

Odpoveď:

Dobrý deň pani Tódová,

je pravda, že som sa spomínaného zápasu zúčastnil a môžem Vás ubezpečiť, že ako už starý futbalista a rozhodca som pískal rovnako férovo a nekompromisne ako keď rozhodujem kauzy v súdnej sieni. To je to, čo mňa zaujíma.

Každý mesiac som pozývaný na desiatky podujatí, kde stretávam doslova tisíce ľudí.

A nie je možné, aby som si od každého z nich pýtal občiansky preukaz a odpis z registra trestov. Uisťujem Vás, že aj do budúcna prídem na každú zmysluplnú akciu, kam ma moji priaznivci  a fanúšikovia pozvú.

Na podujatie ma pozvali páni Oklamčák a legendy slovenského futbalu Dobiáš, Pivarník, Vencel a Vengloš a Vaším pánom som okrem férového rozhodovania benefičného zápasu nevenoval žiadnu zvláštnu pozornosť. Osobne sa nepoznáme preto otázka o námietke je iracionálna.

Zaráža ma však jedna vec; z vašej otázky srší snaha vykresliť ma ako sudcu,ktorý chodí hrávať futbal so zločincami, čiže má vlastne styky s podsvetím.

Nebolo by to prvýkrát.

Roky trvalo, kým som očistil svoje meno v súvislosti s nikdy nezverejnenou nahrávkou môjho údajného rozhovoru s narkobarónom Sadikim, ktorú zinscenoval Daniel Lipšic a jeho novinárske stádo v spolupráci s Róbertom Kaliňákom, keď videli, že sa nebudem podieľať na ich nezákonnostiach.

Toľko k mojej odpovedi.

 Vážená pani redaktorka, iste sa nenahneváte ak túto pracovnú konverzáciu prepošlem aj iným médiám, ktoré vy v Denníku N nenazvete inak ako konšpiračné. Naopak, ja ich považujem na rozdiel od Vášho média ako objektívne – pretože informujú nestranne a v plnom znení, bez politickej objednávky. Čo sa bohužiaľ napr. o Denníku N povedať nedá. A zároveň i generálnemu prokurátorovi ako strážcovi zákonnosti pred trestným činom ohovárania.

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.