Otázka:

Dobrý deň pán Harabin, v roku 2016 ste sa ako rozhodca zúčastnili futbalového zápasu, ktorý organizoval pán majiteľ serveru Netky.sk Vince a bol tam aj pán Bende, viceprimátor Sládkovičova.

http://www.netky.sk/clanok/foto-nas-tim-netky-sk-si-zmeral-svoje-sily-proti-osobnostiam-z-ceskoslovenskeho-leva

Obaja títo páni boli tento týždeň zadržaní v rámci rozsiahlej akcie, ktorá súvisela s podvodmi na DPH. Rada by som sa Vás opýtala, kto Vás na tento turnaj pozval a či daných pánov poznáte.

Takisto sa chcem spýtať, či ako sudca zvažujete účasť na takýchto akciách.

V prípade, že by ste rozhodovali v tejto kauze (ešte je vyšetrovanie len na začiatku), budete namietať svoju zaujatosť?

Ďakujem, budem rada, ak mi odpíšete.

S pozdravom

Monika Tódová, Denník N

Odpoveď:

Dobrý deň pani Tódová,

je pravda, že som sa spomínaného zápasu zúčastnil a môžem Vás ubezpečiť, že ako už starý futbalista a rozhodca som pískal rovnako férovo a nekompromisne ako keď rozhodujem kauzy v súdnej sieni. To je to, čo mňa zaujíma.

Každý mesiac som pozývaný na desiatky podujatí, kde stretávam doslova tisíce ľudí.

A nie je možné, aby som si od každého z nich pýtal občiansky preukaz a odpis z registra trestov. Uisťujem Vás, že aj do budúcna prídem na každú zmysluplnú akciu, kam ma moji priaznivci  a fanúšikovia pozvú.

Na podujatie ma pozvali páni Oklamčák a legendy slovenského futbalu Dobiáš, Pivarník, Vencel a Vengloš a Vaším pánom som okrem férového rozhodovania benefičného zápasu nevenoval žiadnu zvláštnu pozornosť. Osobne sa nepoznáme preto otázka o námietke je iracionálna.

Zaráža ma však jedna vec; z vašej otázky srší snaha vykresliť ma ako sudcu,ktorý chodí hrávať futbal so zločincami, čiže má vlastne styky s podsvetím.

Nebolo by to prvýkrát.

Roky trvalo, kým som očistil svoje meno v súvislosti s nikdy nezverejnenou nahrávkou môjho údajného rozhovoru s narkobarónom Sadikim, ktorú zinscenoval Daniel Lipšic a jeho novinárske stádo v spolupráci s Róbertom Kaliňákom, keď videli, že sa nebudem podieľať na ich nezákonnostiach.

Toľko k mojej odpovedi.

 Vážená pani redaktorka, iste sa nenahneváte ak túto pracovnú konverzáciu prepošlem aj iným médiám, ktoré vy v Denníku N nenazvete inak ako konšpiračné. Naopak, ja ich považujem na rozdiel od Vášho média ako objektívne – pretože informujú nestranne a v plnom znení, bez politickej objednávky. Čo sa bohužiaľ napr. o Denníku N povedať nedá. A zároveň i generálnemu prokurátorovi ako strážcovi zákonnosti pred trestným činom ohovárania.

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest