Rusko vyhrožuje USA sestřelením raket vypálených na Sýrii. „Tak se připravte,“ vzkázal Trump.

11. apr. 2018 | Nekomentovaný výber

Rusko vyhrožuje USA sestřelením raket vypálených na Sýrii. „Tak se připravte,“ vzkázal Trump. 1Vztahy mezi Ruskem a USA ještě více ochladly po Trumpově prohlášení o vojenské odvetě v Sýrii za chemický útok na syrské město Dúmá. Kreml varuje Spojené státy, že útok na Sýrii bude považovat za válečný zločin a sestřelí všechny vyslané americké rakety. Šéf Bílého domu obratem na Twitteru Rusům vzkázal, že rakety přijdou a aby se na ně připravili. Pentagon údajně zatím s vypálením raket váhá. Americký ministr obrany James Mattis chce nejen odvetu, ale i strategii pro Sýrii.

Source: Rusko vyhrožuje USA sestřelením raket vypálených na Sýrii. „Tak se připravte,“ vzkázal Trump

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme