Musíme konštatovať, že USA a Kanada aj naďalej skresľujú fakty, keď obviňujú domobranu Donbasu z ostreľovania, ktoré v skutočnosti vedie ukrajinská armáda. Ostatný raz sa to stalo 13. decembra počas brífingu na americkom ministerstve zahraničných vecí. Silnie v nás pocit, že tieto snahy zvaliť zodpovednosť na iného nie sú náhodné. Vo Washingtone a Ottawe sa očividne usilujú nájsť zámienku na začiatok masívnych dodávok smrtiacich druhov zbraní na Ukrajinu.

Kanadské orgány už verejne vyhlásili, že sú ochotné udeľovať svojim spoločnostiam licencie na podobné obchodné operácie, pričom nad následkami sa veľmi nezamýšľajú. A americké koncerny, napríklad výrobca ručných granátometov AirTronic USA, podľa nedávnych správ už zbrane Kyjevu s tichou podporou amerického ministerstva zahraničných vecí a Pentagonu vo veľkom dodávajú, hoci USA oficiálne vyhlasujú, že definitívne schválenie dodávok zatiaľ udelené nebolo.

Tým, ktorí navádzajú na takéto rozhodnutia alebo sami také rozhodnutia prijímajú, by sme chceli odporúčať, aby sa zamysleli nad vlastnou zodpovednosťou. Je nad slnko jasnejšie, že zásobovanie Ukrajiny americkými a kanadskými bojovými prostriedkami podporuje u ukrajinského vedenia, ktoré sabotuje mierové urovnanie konfliktu na východe krajiny, chuť na nové vojnové avantúry. Vo Washingtone a Ottawe by mali chápať, že konflikt na Donbase, ku ktorému došlo v dôsledku štátneho prevratu v Kyjeve, sa nedá vyriešiť silou, a že vina za obete na ľudských životoch padne na plecia tých, čo dali vrahom do rúk zbrane.

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest