Euroskeptici odmietli federalistické vízie. Kamall: Juncker plánuje postupne presúvať čoraz väčšie právomoci z členských štátov na Brusel.

14. sep. 2017 | Nekomentovaný výber

Brusel/Štrasburg 13. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Dnešný prejav o stave Únie predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera – podľa šéfov europarlamentnej politickej skupiny Európski konzervatívci a reformisti (ECR) – odrážal snahy o väčšiu federalizáciu EÚ ECR je euroskepticky zameraná skupina a v súčasnosti predstavuje tretiu najsilnejšiu frakciu v Európskom parlamente. Spolupredsedovia ECR, britský poslanec Syed Kamall …

Zdroj: Euroskeptici odmietli federalistické vízie. Kamall: Juncker plánuje postupne presúvať čoraz väčšie právomoci z členských štátov na Brusel – Hlavné správy

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.