Lekári bez hraníc poslali v súvislosti s Líbyou otvorený list európskym vládam, s ľuďmi sa zaobchádza ako s tovarom

7. sep. 2017 | Nekomentovaný výber

Un barcone di migranti
ANSA / ETTORE FERRARI

BRATISLAVA – Medzinárodná prezidentka Lekárov bez hraníc Joanne Liuová zaslala otvorený list predstaviteľom európskych vlád o situácii utečencov v Líbyi a o podiele európskej politiky na ich utrpení. Česká pobočka ho už posunula premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi.

Zdroj: Lekári bez hraníc poslali v súvislosti s Líbyou otvorený list európskym vládam, s ľuďmi sa zaobchádza ako s tovarom

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.