Klub národohospodárov Slovenska 20

relácia je vysielaná naživo

15:30 - 17:30 (16.10.2018)

Štúdio Bratislava

Tel: (+421) 0951 485 385
studio@slobodnyvysielac.sk

„Stropovanie“ dôchodku do ústavy SR, riziko pre súčasnosť a budúce ekonomické krízy…reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka

Sme proti „stropovaniu“ odchodu do dôchodku v SR cez ústavný zákon SR. „Automat“ sa mal zrušiť už v čase, keď bolo jasné, že vláda chce dovážať pracovnú silu!
Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky! Majte rozum!
Už po pár mesiacov po prijatí tohto zákona to môže narobiť viac sociálnych škôd a nenávisti ako úžitku. Pretože: komu to slúži? Dnešným skoro 500 tisícom občanom 55+ či 60+ ktorí tak či tak majú nízke mzdy a sú najohrozenejší ukončením zamestnania vo firmách? Z ktorých sa regrutuje polovica dlhodobo nezamestnaných už v súčasnosti a ktorí riešia svoj status odchodom do nevýhodného predčasného dôchodku? A čo ak teraz  import cudzincov na pracovné miesta úplne rozvráti „potreby trhu práce?“ Zmierni ten zákon azda obavy dnešných 35 a 40 –ročných, že budú „musieť robiť“ na penzie starcov?
Argument, že dnes je „nastavený automat“ predlžovania odchodu do dôchodku neberieme. Ten sa dá zrušiť, pretože čísla nepustia – ľudia 55+ a 60+ majú už teraz obrovské problémy udržať sa v zamestnaní alebo nájsť si prácu. A ich utrpenie „stropovanie“ iba predĺži! Je to asociálne!
Komu to poslúži? Je to mylný úsudok alebo zámer?
Čo ak sa pár mesiacov po prijatí ústavného zákona zmení hospodárska konjunktúra na krízu? Kto bude zodpovedný za státisíce ľudí, čo by pokojne mohli odísť do dôchodku a nečakať na ústavou uzákonený termín dožitia 65 rokov? Koľko bude dlhodobo až trvalo nezamestnaných ak niečo „pohne“ ekonomikou a títo ľudia budú v 60 či ženy v 55 rokoch bez možnosti zamestnať sa?
Čo to zas riešia slovenskí vládni činitelia zodpovední za prácu?
Ilustračné obrázky v avíze:
I.“Pani doktorka, nedovidím na ten strop, čo mám robiť?“
II.“Tak pán pacient, komisia rozhodla, že do stropu vám zostáva ešte 5 rokov, ste zdravý, veľa šťastia na úrade práce Slovenskej republiky“
III. Z albumu pracovnej skupiny mesiac pred „stropom“ odchodu do penzie
IV.“Strop do penzie“ dnes dosiahli: …uáčková Miriam, …irámIgor…gratuľujeme v mene Slovenskej republiky !“
STROP – a nie je nejako privysoko? Čo tak 55 pre ženy a 60 pre mužov?
Za obsah zodpovedá Ing.PeterZajac-Vanka, predseda Spolku národohospodárov Slovenska, ročník 1955


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.