Repríza

5:00 - 7:00 (07.12.2017)

MAJETKOVÝ „REVERZ“  vládnym šekom... "MAJETKOVÝ „REVERZ“ môže odpovedať na otázku, ako vrátiť sprivatizovaný majetok štátu do rúk skutočného ľudu, teda ako z neho opäť urobiť celonárodný majetok. Vrátenie národného majetku občanom Slovenska: myšlienka sa pýta, prečo nepoužiť vládny šek ako kompenzáciu pre [...]

Podrobnosti k relácii Klub národohospodárov Slovenska 07 (repríza)


MAJETKOVÝ „REVERZ“  vládnym šekom…

„MAJETKOVÝ „REVERZ“ môže odpovedať na otázku, ako vrátiť sprivatizovaný majetok štátu do rúk skutočného ľudu, teda ako z neho opäť urobiť celonárodný majetok.
Vrátenie národného majetku občanom Slovenska: myšlienka sa pýta, prečo nepoužiť vládny šek ako kompenzáciu pre privatizérov, oligarchov a súčasných vlastníkov pôvodného národného majetku?
MAJETKOVÝ „REVERZ“ vlastníctva výrobných prostriedkov z privatizácie a z privlastňovania národného majetku po 1990 uskutočnený právne a referendom, teda právne a politicky veľmi pokojne, prinesie na Slovensko zdroje finančné i výrobné, ktoré chýbajú od čias „veľkej rozkrádačky“ po 1990
Nie „šmahom ruky“, ale právnym postupom sa dá tok financií „otočiť“  tak aby tiekol nazad k dispozícii slovenskému národnému hospodárstvu. Ak by išlo iba o tie oficiálne dve miliardy EUR, i to je dosť…ale spolu s kapitálovým ocenením majetku to môžu byť tisícky miliárd a Slovensko a jeho ľud sa odrazu stanú bohatou krajinou a bohatým obyvateľstvom, kde žabomyšie spory o výplatu za nočnú prácu či o promile zvýšenia dôchodkov, alebo o tisíceurové navýšenie poslaneckého platu budú smiešnosťou.
reláciou sprevádza Peter Zajac-Vanka

 

Archív relácie Klub národohospodárov Slovenska