Ekonomická demokracia 91 (repríza)

Repríza

10:00 – 12:00 (23.06.2018)

Aký je odraz skutočnosti a obraz vykladaný expertami a politikmi o slovenskej ekonomike? Keď sa povie „ekonómia“, je to veda a je tvorcom obrazu o fungovaní ekonomiky. Obraz je model skutočnosti. Obraz súhlasí alebo nesúhlasí so skutočnosťou.  Je pravdivý, alebo nepravdivý, […]

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 91 (repríza)


Aký je odraz skutočnosti a obraz vykladaný expertami a politikmi o slovenskej ekonomike?
Keď sa povie „ekonómia“, je to veda a je tvorcom obrazu o fungovaní ekonomiky. Obraz je model skutočnosti. Obraz súhlasí alebo nesúhlasí so skutočnosťou.  Je pravdivý, alebo nepravdivý, správny, alebo nesprávny“. v podstate citujem z diela profesora J.Husára „Aj ekonómia je veda“. V relácii však chcem hovoriť o tomto:
Dávame sa oklamať často vysvetľovaným obrazom, obrazom sprostredkovaným „vykladačmi“ ekonómie, pretože nemáme informácie o skutočnosti. Pretože my ten obraz, ktorý odráža skutočnosť, možno vidíme inak. A aj v ňom musíme inak žiť.  Každý môže tú realitu vnímať inak. Žiaľ, politici už „ukradli“ ekonómiu, ekonómia sa v súčasnosti stala politikou, zneužívanou politikmi. Stalo sa to i viere a náboženstvu. V mene ktorých sa viedli vojny.
Skúste si obrázok zväčšiť a pozorne sa naň zadívajte.
Čo vidíte na obrázku?
Reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka

 

 

Archív relácie Ekonomická demokracia

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.