Ekonomická demokracia 83

Ekonomická demokracia 83

relácia je vysielaná naživo

15:30 - 17:30 (16.01.2018)

Štúdio Banská Bystrica

Tel: (+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

Stavba slovenskej spoločnosti a ľudia v nej – časť II.

Už v relácii 82 som hovoril STAVBE, a to o stavbe slovenskej spoločnosti a ľuďoch v nej, zabŕdol som  sociológom do „kapusty“, použil som hlavne texty mne blízkeho profesora Jana Kellera, ktorý v diele Európske rozpory vo svetle migrácie, vyd. 2017, píše i o zložení európskej spoločnosti – teda o stavbe moderných spoločností euroatlantického sveta – a tu som sa inšpiroval a dokonca smutno konštatoval, jeho rozbor spoločnosti už sedí i na našu, slovenskú spoločnosť.
Minule to bolo skôr o vrchných poschodiach „strednej triedy“, teda aj časti slovenskej spoločnosti, dnes to bude o tých, čo si stále myslia, že sú strednou triedou i o tých, čo už dlho vedia, že „spadli“ dolu a boja sa toho suterénu, kam môžu ľahko skĺznuť…
A čo to má spoločné s ekonomickou demokraciou? Tento ekonomický systém spoločenského a kolektívneho vlastníctva, celospoločenskej kontroly investícií, verejného investovania a vzájomne výhodného obchodovania ukončí obavy súčasnej slovenskej spoločnosti. Pomôže tým „zvyšným“ 95 percentám ľudí v slovenskej spoločnosti a zabezpečí stavbu slovenskej spoločnosti pevnejším systémom než je kapitalizmus.
Reláciou sprevádza Peter Zajac – Vanka


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Banská Bystrica
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.