Ekonomická demokracia 83

Naživo

15:30 – 17:30 (16.01.2018)

Stavba slovenskej spoločnosti a ľudia v nej – časť II. Už v relácii 82 som hovoril STAVBE, a to o stavbe slovenskej spoločnosti a ľuďoch v nej, zabŕdol som  sociológom do „kapusty“, použil som hlavne texty mne blízkeho profesora Jana Kellera, ktorý v diele Európske […]
Štúdio Banská Bystrica

Štúdio Banská Bystrica

(+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 83


Stavba slovenskej spoločnosti a ľudia v nej – časť II.

Už v relácii 82 som hovoril STAVBE, a to o stavbe slovenskej spoločnosti a ľuďoch v nej, zabŕdol som  sociológom do „kapusty“, použil som hlavne texty mne blízkeho profesora Jana Kellera, ktorý v diele Európske rozpory vo svetle migrácie, vyd. 2017, píše i o zložení európskej spoločnosti – teda o stavbe moderných spoločností euroatlantického sveta – a tu som sa inšpiroval a dokonca smutno konštatoval, jeho rozbor spoločnosti už sedí i na našu, slovenskú spoločnosť.
Minule to bolo skôr o vrchných poschodiach „strednej triedy“, teda aj časti slovenskej spoločnosti, dnes to bude o tých, čo si stále myslia, že sú strednou triedou i o tých, čo už dlho vedia, že „spadli“ dolu a boja sa toho suterénu, kam môžu ľahko skĺznuť…
A čo to má spoločné s ekonomickou demokraciou? Tento ekonomický systém spoločenského a kolektívneho vlastníctva, celospoločenskej kontroly investícií, verejného investovania a vzájomne výhodného obchodovania ukončí obavy súčasnej slovenskej spoločnosti. Pomôže tým „zvyšným“ 95 percentám ľudí v slovenskej spoločnosti a zabezpečí stavbu slovenskej spoločnosti pevnejším systémom než je kapitalizmus.
Reláciou sprevádza Peter Zajac – Vanka

Archív relácie Ekonomická demokracia

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.